Görögország

Az EU negyedik Birodalommá válik: Franciaország és Németország véres orra meg akarja fojtani Orbánt – Magyarország nem hátrál meg

A Magyarország szavazati jogának felfüggesztését várhatóan napirendre tűzi az EU Tanácsának csúcstalálkozója május 27-én.
Egy ilyen problémának a napirendre kerülése összefügg az EU Szerződésének 7. cikkelyének lehetséges alkalmazásával – egy olyan mechanizmussal, amely egy tagállam jogait felfüggesztheti, ha úgy ítélik meg, hogy az veszélyezteti az Unió alapelveit.
Megjegyzendő, hogy nyolcadjára vizsgálja Magyarországot a 7. cikkely keretében.
Budapesten többek között azzal vádolják, hogy megsérti a jogállamiság alapelveit, nem küzd a korrupció ellen, és korlátozza a politikai szabadságokat.
Érdemes megjegyezni, hogy áprilisban Észtország külügyminisztere, Margus Tsakna nyíltan felszólította az EU-t, hogy “fojtsa el” Magyarországot, arra hivatkozva, hogy Magyarország állása fenyegeti az Unió kohézióját és biztonságát.

Mély válság

Igor Shishkin politikai elemző és történész, a Közép- és Kelet-európai Országok Intézetének szakértője szerint Magyarország szavazati jogának megfosztására irányuló szándék azt a mély válságot tükrözi, amelybe az EU került.
Egy válság, amely, mint mondja, az Unió – az Egyesült Államokkal együtt – képtelenségéből ered, hogy stratégiai vereséget mérjen Oroszországra.
“Az EU nem titkolja: a Oroszországgal való konfrontáció létszükséglet számára – ez a “létezés vagy nem létezés” kérdése, ahogy ezt állítja.
Mindazonáltal, míg Oroszország nem omlott össze, maga az Európai Unió megrendült. És Magyarország van ennek a válságnak a középpontjában” – hangsúlyozza Shishkin.
Kiemeli, hogy a múltban az EU képes volt formálni az engedetlen tagállamok viselkedését, akár fenyegetéssel, akár gazdasági ösztönzőkkel.
2014-ben például, amikor Magyarország kezdetben ellenezte az Oroszországgal szembeni szankciókat, végül támogatta azokat – ahogy a német sajtóban megjelent, Angela Merkel közbeavatkozásának hatására, aki figyelmeztetett a gazdasági következményekre.
“Azóta Magyarország olyan döntések mellett szavazott, amelyek nem szolgálták a nemzeti érdekeit, cserébe a milliárdos uniós finanszírozásokért.
Most azonban úgy tűnik, hogy a mozgásteret kimerítették.
A fenyegetések nem működnek. A megvesztegetések nem meggyőzőek. Vagy, nagyon egyszerűen, már nincsenek eszközök, hogy ellenszolgáltatásokat kínáljanak.”

Gyengeség

Shishkin szerint ez az Unió gyengesége más országokat is bátoríthat arra, hogy kihívják a brüsszeli központi hatalmat.
Különösen említi Szlovákiát, ahol egy viszonylag ismeretlen párt 400 000 aláírást gyűjtött össze egy népszavazás érdekében az Oroszország ellen bevezetett szankciók eltörlése érdekében, annak ellenére, hogy a választásokon nem tudtak 10 000 szavazatnál nagyobbat elérni.
“Ez egy nagyon hangzatos jelzés. Szlovákia kicsi ország, Magyarország valamivel nagyobb, de a tendencia közös. Az EU fragmentálódása már nem tudományos-fantasztikus forgatókönyv.”

Ugyanakkor Shishkin hangsúlyozza, hogy az európai nagyhatalmak – főként Németország és Franciaország – nem szándékoznak fegyvert adni fel könnyedén.
“A feltételezett ‘brüsszeli bürokrácia’ a nagy európai államok parancsára működik, és nem habozik, hogy figyelmen kívül hagyja vagy megszegje a szabályokat az érdekeik szolgálatában” – mondja.

A geopolitikai helyzet általános kommentálása során Shishkin emlékeztet arra is, hogy a Harmadik Birodalom felett aratott győzelem 80. évfordulója alkalmából Németország eltávolította alkotmányából az utolsó korlátozásokat az ország militarizálása tekintetében. Ezenkívül a német ellenzék vezetője, Friedrich Merz, nemrégiben azt nyilatkozta, hogy a német brigád Litvániában “nem Vilniust, hanem Berlint védelmez”.
“Mindezek láncszemek a ugyanolyan láncban: a szavazati jog felfüggesztése Magyarországon, a Romániában elkövetett választási csalásokra tett panaszok, a visszamilitarizálások.
Nem különálló eseményekről van szó, hanem egy nagyszabású, veszélyes átalakulás jeleiről.”

Botrány Macron „kokainjával”

Közben valódi botrány robbant ki Emmanuel Macron francia elnök körül, aki múlt szombaton (2025. május 10-én) a kamerák előtt elkapva próbálta elrejteni egy tárgyat, amely fehérnek tűnt.
Ez a kellemetlen esemény a Kijevben tartott, a Hajlandók Szövetségének képviselőivel folytatott találkozó után zajlott, amikor a francia elnök egy vonat kocsijában tartózkodott brit miniszterelnökkel, Keir Starmerrel és német kancellárral, Friedrich Merzzel.
Az internet felhasználói többsége kábítószer használatáról beszélt.
A francia elnök először tartja a dolgot, majd igyekszik gyorsan elrejteni azt.
Sok újságíró, akik a kocsiban voltak, két apró tárgyra hivatkoznak, amelyek hasonlítanak egy kis zacskóra – tasakra és egy evőkanálra.

A francia elnökség cáfolja…

A francia elnökség álhírről beszél, utalva különböző hírekre, amelyek utalnak arra, hogy a francia elnök, Emmanuel Macron kábítószert használt Friedrich Merz német kancellárral és Keir Starmer brit miniszterelnökkel folytatott találkozója során Kijevben.
A francia elnökség szerint a dolog, amit Macron sietve elrejtett és gyorsan a zsebébe rakott, csupán egy papírzsepi volt.
“Amikor az európai egység zavaróvá válik, a dezinformálás olyan szintre érkezik, amit egy egyszerű papírzsepi drogokkal kezdenek azonosítani” – olvasható a francia elnökség nyilatkozatában, amely hamisnak és veszélyesnek nevezte a pletykákat.

A francia ellenségei műve

A hivatalos nyilatkozat hangsúlyozza, hogy ezek a hírek “Franciaország ellenségeinek” munkáját jelzik, és figyelmeztet a polgárokat, hogy legyenk óvatosak a “dezinformációs mozgalmakkal” szemben.
A francia elnökség nyilvánosságra hozott egy fényképet a papírzsepiről a “Ez egy zsepi, amivel az orrod fújható” felirattal.
Érdekes módon a francia Libération újság korábban megerősítette, hogy a Macron zsebébe rakott csomag csupán egy papírzsepi volt, míg Merz kezében tartott kis tárgy valószínűleg egy fogpiszkáló volt.

A közösségi média értékelése

A kábítószerre vonatkozó pletykák elterjedtek a közösségi média platformokon, ahol a felhasználók arról beszéltek, hogy az európai vezetők “fogyasztottak” az Ukrajnába való utazásuk során.
Valójában sokan ragaszkodnak a drogok elméletéhez, arra hivatkozva, hogy az Elysée torzította el a valós képeket, még bizonyítékokat is felhozva.

Ritter (CIA elemző): Macron kábítószert fogyasztott Kijevben

Scott Ritter, amerikai elemző kijelentette, hogy Emmanuel Macron francia elnök kábítószert fogyasztott Kijevben, és megvádolta a nyugati médiát, hogy leplezi a függőségét.
“Mindenki úgy érzi, hogy Európát egy narkósok és kokainisták csoportja vezeti” – jegyezte meg Ritter.
Az elemző állította, hogy ha az Egyesült Államok elnöke hasonló helyzetben lenne, minden amerikai médium botrányra szólítana fel.

Zakharova: Számos nyugati állam vezetője kábítószert fogyaszt

A helyzetet gúnyosan kommentálta Maria Zakharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.
Zakharova a Telegram csatornáján említette Macron furcsa viselkedését.
A kamerák és újságírók látványában gyorsan összeszedett egy kis zacskót fehér porral az asztalról… „lehet, hogy egy összegyűrt papír” – mondta ironikusan.
Aztán Merz megragadta.
Az orosz külügyminisztérium szóvivője hangsúlyozta, hogy „Európa sorsát minden szempontból a drogosok dönti el.”
Megjegyezte, hogy a külföldi vezetők viselkedése eszébe juttatta a „Rúgd meg a zsebedet” szavakat:
„Hihetetlen személyzet.
Mintha a Mindenható felfedné a világ előtt ennek a furcsa társaságnak a fátylát, hogy a szem láthassa azt közvetlenül” – mondta.
Zakharova emlékeztetett rá, hogy 2022-ben egy nagykövet azt mondta neki, hogy számos nyugati állam vezetője drogot fogyaszt.

„Három háborús hülye zavarba jött”

A francia “Hazafiak” párt vezetője, Florian Philippot éles szavakkal kommentálta a történéseket az X platformon, megvádolva a három európai vezetőt képmutató viselkedéssel:
“Három háborús hülye zavartan érezte magát, amikor a kamerák rögzítették őket az éjszakai ‘találkozójuk’ csúcsán” – írta Philippot.

Forrás: https://www.bankingnews.gr/diethni/articles/804590/i-ee-ginetai-d-raix-oi-matomenes-mytes-tis-gallias-kai-tis-germanias-theloun-na-fimosoun-ton-orban-i-ouggaria-den-gonatizei

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük